Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından yürütülen "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı" kapsamında 2018 – 2021 yıllarını kapsayacak çalışmalarla ilgili  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen “ Güçlü kadın, güçlü aile ve güçlü toplum “ projesi kapsamında İlimiz Valisi Sayın Ömer Faruk COŞKUN’ un değerli eşleri  Sayın  Sevilay  COŞKUN  Hanımefendi  başkanlığında  İlçemiz Gençlik Merkezi Salonunda bilinçlendirme ve farkındalık arttırma toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Kaymakam V. Sayın Mehmet KAYA, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hamit COŞKUN, Kurum Amirleri,  Köy ve Mahalle  Muhtarları  ve  Vatandaşlar  katıldı
         Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hamit COŞKUN’ un açılış konuşması ile başlayan toplantı,  soru – cevap şeklinde ilerleyen konuşmalarla  devam etti. Toplantıda   konuşmacılar  Medeniyetimizin  inşasında kadın ve erkeğin ortak rol oynadığını; devlet yönetiminden eğitime, kültürden sosyal hayata kadar kadının her alanda erkeğin yanı başında yer aldığını bu nedenle kadınlarımıza yönelik şiddete karşı mücadele etmenin zorunluluğu üzerinde duruldu.       
      “İslam kadını ve erkeği bir bütünün parçaları olarak görür. ”bu nedenle, kadın ve erkek fıtratını göz önünde bulundurmalıyız. Toplumsal cinsiyet adaleti ilkesini, kadın-erkek eşitliğinin temel ölçüsü yapmalıyız.
        Sabır, şefkat, merhamet, sevgi, fedakârlık, koruyuculuk ve  kollayıcılık   hasletlerinin timsali olan kadınlarımız varlığıyla hayatımıza anlam katmakla kalmayıp  aynı zamanda insanın doğduğu andan itibaren hem koruyup kollayıcısı hem de ilk öğretmenidir. Bu nedenle çocuklarımızın başarılı bir birey olmasının temeli aile eğitimidir.
       Sayın Kaymakamımız programın düzenlenmesinde emeği geçen konuşmacılara ve  yoğun  ilgi gösteren vatandaşlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür etti.