Kaymakam V Sayın Mehmet KAYA, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesiyle birlikte İlçemiz Atatürk  İlkokulu ve Atatürk  Ortaokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı. Atatürk İlkokulu ve Atatürk Ortaokulunda düzenlenen  törene Kaymakam V Sayın Mehmet KAYA’ nın  yanı sıra; İlçe Milli Eğitim Müdürü Durmuş SAĞLAM, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kazım SAĞIROĞLU, Okul Yöneticileri, Öğretmenler, Veliler ve Öğrenciler katıldı..
Kaymakam V Sayın Mehmet KAYA,  öğretmenlerimiz, geleceğin mimarları olarak mühim görevler ifa ediyorsunuz. Sizlerin iyi, verimli çalışması suretiyle geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, çocuklarımız daha iyi yetişecekler. Medeniyet  kulvarındaki  yolculuğumuzda daha iyiye ve güzele bir an önce ulaşmamız için millet olarak çok çalışmamız gerekiyor. Bu  nedenle  çocuklara dersleri, okulu sevdirmemiz ve geleceğe yönelik olarak büyük idealler aşılamamız lazım, onların heyecansız, idealsiz, hedefsiz olmaması lazım. Sizlere güzel çalışmalarınız için teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum, tatilinizin de hayırlı olmasını diliyorum dedi.
Daha sonra  Atatürk Ortaokulunda karne dağıtımına da katılan Kaymakam V Sayın Mehmet KAYA, çocuklarla yakından ilgilenip tatillerinin verimli geçmesi temennisinde bulunarak kitap okumaları, vakitlerini boşa harcamamalarını tavsiye etti.