Vatandaşımızın huzur ve güvenliğinin korunması, kamu düzeninin sağlanması için mesai ve iklim mefhumu gözetmeksizin gece-gündüz görev yapan, güvenlik ve istikrarın teminatı olan, hukukun üstünlüğü ilkesi ile adaletli ve tarafsız olarak Aziz Milletimize hizmet eden, Türk Polis Teşkilatımızın 173. kuruluş yıldönümünde Kahraman Polisimizin duygu ve heyecanını paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
 
        Türk Polis Teşkilatı Mensupları, Devletin sağladığı eğitim ve öğrenim imkanları ile ileri teknolojik donanımlarla kendisini sürekli yenileme çabası içerisinde olmuş, üstün hizmet anlayışıyla ve özverileriyle halkımızın destek ve sevgisini kazanmıştır. Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 173. Yılını ve İlçemizin  huzur ve güvenliğinin sağlanmasındaki üstün gayret ve başarılarından dolayı her kademedeki bütün amir ve memurlarımızı kutluyorum. Şehrimizin güvenliği için çalışan polisimize desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen vatandaşlarımıza da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.
 
       Bu vesile ile vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, Devletimizin Ülkesi ve Milletiyle bölünmez bütünlüğünün, milli ve manevi değerlerimizin korunması uğruna hayatlarını kaybeden tüm Şehit ve merhum Gazi Polislerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, emekliye ayrılan, vazifeleri başında olan Emniyet Teşkilatı mensupları ve ailelerine sağlık mutluluk ve başarılar içinde daha nice 10 Nisanlara ulaşmalarını diliyorum.